Kviečiame tapti globėjais ar įtėviais

Globa ar įvaikinimas tai ypatinga dovana, suteikianti tėvų globos netekusiam vaikui laimingą vaikystę bei galimybę augti mylinčioje šeimoje.

Marijampolės socialinės pagalbos centro Globos centras kviečia Marijampolės savivaldybės gyventojus tapti globėjais (rūpintojais) ar įtėviais vaikams, netekusiems tėvų globos.

Nuolat renkame naujas grupes GIMK mokymams, nes tai privalomi mokymai visiems, planuojantiems įvaikinti vaiką ar tapti globėjais.

KAS GALI TAPTI GLOBĖJAIS?

Globėjais gali būti:

  • Vieniši, susituokę ar partnerystėje gyvenantys
  • Neturintys ir turintys vaikų
  • Amžius 21-65 m.
  • Turintys sąlygas vaikui augti (būstas nebūtinai turi būti nuosavas)

Vertinami ne tik žmonės, ketinantys globoti vaikus, bet ir kartu su jais gyvenantys vyresni nei 16 m. asmenys.

Jų prašoma pateikti rašytinį sutikimą dėl vaiko globos bei atitinkamos formos medicininę pažymą (forma Nr. 046/a), kuri pagrįstų, jog asmuo neturi psichikos ir elgesio sutrikimų ar nesergantis kitomis ligomis, dėl kurių vaiko globa nebūtų galima. Taip pat bus vertinamas tiek norinčio globoti vaiką, tiek kartu gyvenančių vyresnių nei 16 metų asmenų teistumas ir administraciniai nusižengimai.

Svarbu. Dėl globėjo, kurio sutuoktinis ar kartu gyvenantis santuokos neįregistravęs asmuo arba kiti kartu gyvenantys vyresni kaip 16 metų asmenys neatitinka nustatytų reikalavimų, skyrimo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos teritorinis skyrius sprendžia, įvertinęs šių asmenų sveikatos sutrikimo pobūdį, pavojingumą ir atsižvelgęs į vaiko interesus.

Daugiau informacijos: Marijampolės SPC Globos centre, adresu Šešupės g. 5, Netičkampio k., tel. nr. 8-676-42230 ir 8-676-42242, el. p. mokymai@mspc.lt arba www.mspc.lt , www.globoscentrai.lt

Sutinku su privatumo politika

X
Skip to content